Вітаю Вас Гость
Неділя
19.05.2024
05:42

Best-Буд

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Грудень » 24 » Штукатурні роботи
16:25
Штукатурні роботи

Штукатурка одночасно виконує кілька функцій: санітарно-технічну, захисно-конструктивну і декоративну.

Санітарно-технічне призначення штукатурного шару - це одержання гладкої рівної поверхні, яку можна буде обклеїти шпалерами, пофарбувати, облицювати плиткою і т. п.

Захисно-конструктивна функція штукатурки полягає в тому, що вона захищає стіни від загоряння, вологості, утримує в будинку тепло.


За допомогою штукатурки на поверхні, що відбувається можна створити різні декоративні ефекти, в цьому і полягає декоративна функція штукатурки. При цьому поверхні штукатурного шару може бути додана певна фактура, використовуються фарби різних відтінків, особливі матеріали й додаткові пристосування.

Штукатурка - це попередня підготовка поверхонь, початковий етап обробки стін, стелі та підлоги (якщо в подальшому він буде облицьовуватися плиткою). Від якості штукатурних робіт, правильного підбору матеріалів залежить загальний результат ремонтних, оздоблювальних робіт.

Внутрішня штукатурка


Використання для облицювання стін індивідуальних будинків дорогих матеріалів (каменю, клінкерної цегли, скла, штучного каменю тощо) Залежить від економічних можливостей забудовника. Штукатурка найдешевший, найпоширеніший спосіб облицювання, застосовуваний в індивідуальному будівництві. Штукатуркою вирівнюють нерівності цегельної кладки, закривають горизонтальні і вертикальні шви, вона служить ізоляцією стіни від проникаючої вологи, попереджаючи небезпечні наслідки її замерзання. Штукатурка поліпшує звуко-і теплоізоляційні властивості конструкції, служить протипожежним захистом. У будівництві індивідуального будинку оштукатурювання самий трудомісткий процес, що становить від 1 / 10 до 1 / 5 всіх трудових витрат (у масовому житловому будівництві прагнуть застосовувати такі методи, які звільняють від оштукатурювання поверхонь стін, наприклад, монолітний спосіб будівництва із застосуванням плоскої опалубки, панельне будівництво та ін.)

Нерідко штукатурку роблять дуже "худою". Вона погано схоплюється з поверхнею стіни, порошить, якщо потерти її рукою. Фарба або шпалери не тримаються на ній (мал. 114, "штукатурку" худу "Шпалери зривають зі стіни", 1 - стіна, 2 - шпалери, 3 - відірвана штукатурка, 4 - тріщини; 5 - плінтус; 6 - покриття підлоги 7; - залізобетонне перекриття). Причина такого явища полягає в тому, що в ній не вистачає в'яжучого - вапна. В'яжуче штукатурному розчині в процесі твердіння міцно зв'язує частки заповнювача між собою, заповнюючи зазори між ними, в той же час забезпечуючи прилипаемость штукатурки до поверхні стіни. Якщо ж в'яжучого так мало в розчині, що склеиваемость і прилипаемость виявляється нижче, ніж у шпалерного клею або фарби, то штукатурка розтріснеться і обвалиться.

Коли штукатурний розчин дуже "жирний", тобто в ньому більше в'язкого, ніж потрібно, штукатурка також виходить поганої якості - розтріскується. У тріщини проникає волога й штукатурка рано чи пізно починає руйнуватися. Природно, тріщини ушкоджують і фарбу, нанесену на поверхню, а відремонтувати штукатурку практично неможливо. Відбувається надмірна усадка зайвої кількості перевелися (мал. 115, "жирної" Розтріскування надто штукатурки ", 1 - растрескавшаяся штукатурка, 2 - грунтовка, 3 - покриття підлоги, 4 - стіна; 5 - пофарбована поверхня; 6 - залізобетонне перекриття). Недостатні знання в питаннях застосування будівельних матеріалів для штукатурних робіт в індивідуальному будівництві не раз уже приводили до багатьом помилкам. Для внутрішньої штукатурки використовують вапняний, гіпсовий і цементний розчини. Кожен з них має свою область застосування, і не рекомендується підміняти один розчин іншим.

На бетонну поверхню не можна наносити гіпсовий розчин. Цемент і гіпс вступають один з одним у хімічну реакцію, штукатурка здувається, а потім відпадає, гіпс проникає в поверхню стіни і руйнує її. Щоб уникнути цього на стіну наносять вапняний розчин товщиною 0,4 см. Неприпустимо стикання гіпсу із цементним або поліпшеним вапняним розчином. Абсолютно неправильно штукатурити вапняним розчином по гіпсу, тому що при висиханні перший має усадку, розширюється а другий. При цьому вони відшаровуються один від одного і зовнішній шар відпадає (мал. 116, "Гіпсова штукатурка розтріскується при нанесенні на вапняну основу", 1 - обштукатурюють поверхню, 2 - вапняна штукатурка; 3 - гіпсова штукатурка, 4 - покриття підлоги, 5 - залізобетонне перекриття).

Часто внутрішню штукатурку пошкоджують під час електромонтажних робіт. Перед оштукатурюванням трубки для проводки проводів або самі дроти розміщують в канавках, пророблених у стінах, і закріплюють їх гіпсом. Точно так само закріплюють дерев'яні вставки для гаків для підвіски люстр, оскільки гіпсовий розчин швидко схоплюється і набирає необхідну міцність. Такий спосіб застосовують в електромонтажних роботах, проте часто його використовують для кріплення проводки без урахування вищесказаного щодо реакцій, що виникають між цементом бетонних стін і гіпсом (мал. 117, "Закріплення електропроводки гіпсовим розчином", а - закріплення проводки; б - кріплення гака для люстри, 1 - перегородка, 2 - гіпсовий розчин, 3 - електричний провід, 4 - розподільна коробка, 5 - штукатурка; 6 - покриття підлоги, 7 - гак; 8 - дерев'яна вставка / дюбель /).

При монтажі опалювального устаткування для кріплення до стін трубопроводів опалення або при проведенні їх через перекриття також використовують гіпс. Найбільшу помилку роблять, коли опалювальні труби укладають у стіну або перекриття без обсадних втулок. Каменяр закладає отвори, але штукатурка тримається тут тільки до початку опалення. Під дією температури опалювальні труби міняють свої розміри, але штукатурка не витримує таких змін і розтріскується (мал. 118, "Руху труб опалення викликають утворення тріщин", 1 - тріщини штукатурці в 2 - труби опалення, 3 - оштукатурена поверхню, 4 - покриття статі).

Поряд з тріщинами від теплового розширення при фіксації за допомогою гіпсового розчину труби починають іржавіти через те, що гіпс вбирає вологу. Це веде до виступу іржавих плям через побілку, в деяких випадках - до виходу з ладу труб. Застосування обсадних труб або втулок попереджає руху, що ведуть до утворення тріщин, але, проте, і самі втулки закріплюють гіпсом. Оскільки втулки виготовляють із металу, вони також піддаються корозії (мал. 119, "Кріплення труб опалення за допомогою гіпсового розчину", 1 - обсадна втулка; 2 - труба опалення, 3 - хомут; 4 - горизонтальна обсадна втулка, 5 - гіпсовий розчин; 6 - залізобетонне перекриття).

Нанесена на стіни штукатурка через деякий час твердне і стає міцною. Прискорення висушування або затвердіння штукатурки часто викликає тріщини, призводить до її руйнування. Необхідно почекати, поки не затвердіє нижній шар штукатурки, а то після нанесення другого шару обидва вони можуть відпасти від стіни. Не можна сушити штукатурку, включаючи центральне опалення. Це призводить до її розтріскування і обпадання. Для висихання штукатурки необхідні не тільки тепло, але і свіже повітря, в якому міститься необхідний для схоплювання вуглекислий газ. Якщо його мало, то штукатурка висихає, але не твердне. Якщо ж розчин містить і цемент, він теж не може затвердіти, оскільки при підсушуванні швидко випаровується волога. Прискорене висушування штукатурки можливо лише при хорошому повітрообміні.
При перепланування часто використовують цеглу, вже був у вжитку, наприклад, узятий після знесення будь-якого будинку, після відповідного очищення. Однак, якщо в нову кладку стін потрапляє цегла, раніше використовувався в пічних трубах (просочений сажею і дьогтем), то це викликає різні зміни в штукатурці, на поверхні з'являються коричневі плями, пошкоджуючи побілку, а іноді і шпалери. Виправити становище можна лише заміною цегли. Поверхня цегляної стіни перед оштукатурюванням зволожують, бо гігроскопічний цегла вбирає з розчину воду, необхідну для схоплювання, і штукатурка приходить в непридатність, розтріскується.
Не рекомендується штукатурити безпосередньо по запорошеній поверхні, так як пил заважає прилипанню розчину до стіни. Потрібно або усунути забруднення з поверхні, або зробити набризк цементного розчину тонким шаром (мал. 120, "Обпадання штукатурки з курною поверхні", 1 - стіна, 2 - нанесення рідкого цементного молока, 3 - поверхня стіни з нанесеним на неї цементним молоком 4; - покриття першого шару штукатурки; 5 - затерта поверхню).

До цегляній стіні, як правило, добре штукатурка прилипає. Бетонна поверхня більш гладка, особливо якщо використовують металеву або дерев'яну опалубку з струганих дощок, і менш вологоємна, ніж цегляна. За технічним нормам перед штукатуркою на бетонну поверхню набризкують тонкий шар рідкого цементного молока, надаючи поверхні потрібну шорсткість. Якщо цього не роблять, особливо на збірному залізобетонному перекритті, то штукатурка відшаровується, що небезпечно для людей (мал. 121, "Обпадання штукатурки зі стелі", 1 - оштукатурена стіна; 2 - непідготовлена поверхню, 3 - падаючі шматки штукатурки).

При плануванні будинків у перекриттях часто застосовують металеві балки, які перед оштукатурюванням обробляють. Для цього знизу на балку наносять бетонний шар товщиною 2-3 см на металевій сітці, який добре тримає штукатурку. Внутрішні поверхні каналізаційних колодязів штукатурять цементним розчином. Якщо ж такий штукатурці не забезпечити нормального догляду, то вона відвалиться. Цементну штукатурку тримають зволоженою принаймні протягом тижня (розбризкують на поверхні воду або обкладають її мокрою мішковиною). Цементна штукатурка розтріскується і тоді, коли поверхня вигладжують металевою гладилкою. У цьому випадку на поверхні утворюється кірка, що складається з одного цементу, ступінь усадки якої вище внутрішніх шарів, в результаті чого вона розтріскується і відпадає. Штукатурка залишається на місці там, де її постійно зволожують. Коли роблять перебудову в будинку або забудовують горище, то часто обштукатурюють дерев'яні поверхні. Штукатурка, однак, не прилипає до деревини і, щоб це зробити, треба обшити стіни одним або двома шарами дранки (мал. 122, "Оштукатурювання дерев'яної стіни по дранці", 1 - стійка; 2 - дощата поверхню, 3 - одношарова обшивка дранкою; 4 - подвійна обшивка, 5 - нанесення грунту штукатурки; 6 - затірка грунту; 7 - затірка штукатурки). Внутрішня штукатурка обсипається, якщо вона замерзає під час нанесення або наноситься на замерзлу стіну.
Переглядів: 1304 | Додав: Ellin | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
каталог сайтів каталог сайтів PR-CY.ru